Jasná výhra s Ostravou.

Bez větších vzruchů se obešel souboj Ústí a Ostravy, soupeř dorazil na sever Čech bez dvou hráčů základní sestavy a na tiskové konferenci trenér přiznal, že to do Ústí přijeli odehrát se ctí. Naši hráči ale poslední dobou hrají velmi dobře a to potvrzovali od samého začátku. Precizní obrana, zakončená jistým doskokem a skvělá souhra v útoku, to jsou dva hlavní důvody vedení 26:13 už po první čtvrtině.

Hosté neměli v úzké rotaci a navíc s mladíky v kádru šanci, naopak svěřenci Tondy Pištěckého nepolevovali ani při vysokém vedení a bavili více jak 800 diváků v hale krásnými kombinacemi zakončenými košem a k vidění byla i nejedna smeč.

O poločase byl náš náskok už 25 bodů a zápas se dohrával z povinnosti. Náš kouč měl možnost dát příležitost všem hráčům z lavičky a při pohledu na statistiky našich hráčů zjistíme, že kromě jedné výjimky, každý kdo přišel na hřiště, skóroval. Navíc jsme vyprodukovali hned 5 dvouciferných střelců a to Standa Votroubek zůstal jeden bodík pod desetibodovou hranicí. Tato jubilejní desátá výhra znamená čtvrtou příčku v tabulce, ale při současné vyrovnanosti středu tabulky stále není nic rozhodnuto. Nyní čeká SLUNETU pohárové utkání v Děčíně a příští víkend důležitý zápas ve Svitavách. Pokud chlapci udrží aktuální formu, mohou se fanoušci těšit na hodně zajímavá utkání.

Dušan Medvecký (trenér Ostrava):
„Gratulace domácím, my jsme přijeli v sestavě, v jaké jsme přijeli a navíc bez rozehrávače, takže jsme to přijeli odehrát s nějakou ctí. Musíme holt počkat, až budeme zdraví a budeme moci trénovat pět na pět. Gratulace Ústí k zaslouženému vítězství a my budeme doufat, že se uzdravíme a budeme konkurenceschopni.“

Antonín Píštěcký (trenér SLUNETA):
„My děkujeme za gratulace, k tomu zápasu není moc co říct, já můžu zopakovat jenom to, že hosté přijeli bez dvou z těch šesti hráčů základní rotace a to se dneska projevilo, samozřejmě ten rozehrávač je pro Ostravu velmi citelná ztráta, protože to je nejen rozehrávač, ale hráč, co může dávat body. My jsme o tom věděli a na ten zápas jsme se nějakým způsobem připravovali a já chci poděkovat klukům, že se na to nevykašlali a že to celé odjezdili. Výsledek je pro nás super a teď se musíme připravovat na další zápas s Děčínem. Je to všechno v rychlém sledu. Jsem rád, že jsem mohl rozdělit minuty mezi všechny.“

SLUNETA Ústí nad Labem - NH Ostrava 92:53 (26:13 50:25 69:38)

Body domácí: Robinson 17, Pecka 15, Svejcar a Šteffel po 14, Teague 10, Votroubek 9, Šotnar 4, Singletary, Šmíd a Dolanský všichni po 3
Body hosté: Stojačič 22, Medvecký 13, Woods 6, Klímek 4, Bohačík a Choleva po 3, Blagojevič 2
Trojky: 30/11 – 21/5
Trestné hody: 20/15 – 17/10
Doskoky: 42 - 38
Osobní chyby: 21 - 17